Munkacsoportok
„E” szekció
Miről szól az „E”, mint Environment szekció?
Az ESG „E” szekció a környezeti fenntarthatóságra összpontosít, amely a vállalatok tevékenységének környezetre gyakorolt hatását vizsgálja, mint például az üvegházhatású gázok kibocsátását, az energia- és vízfelhasználást, a hulladékgazdálkodást. A szekció célja a vállalatok számára a környezetvédelmi tudatosság növelése, a hatékonyabb erőforrás-felhasználás megvalósítása és a fenntarthatóbb üzleti gyakorlatok bevezetése.
Miért jó egy vállalati vezetőnek vagy cégtulajdonosnak egy pénzügyi egyesület ESG „E” szekciójához csatlakoznia?
- Naprakész információk: Hozzáférés a legfrissebb környezeti ESG-hírekhez, trendekhez és elemzésekhez.
- Szakmai fejlődés: Lehetőségek a környezeti fenntarthatósággal kapcsolatos tudás és készségek fejlesztésére.
- Hálózatépítés: Kapcsolatteremtés más vállalatokkal és befektetőkkel, akik elkötelezettek a környezeti célok iránt.
- Versenyelőny: A környezeti fenntarthatóság iránti elkötelezettség demonstrálása a befektetők és a fogyasztók számára.
- Kockázatcsökkentés: A környezeti kockázatok jobb megértése és kezelése.
- Megtakarítások: A környezeti hatékonyság javítása révén költségmegtakarítások elérhetők.
- Márkaépítés: A környezeti felelősségvállalás erősíti a vállalat márkáját és hírnevét.
- Fenntartható növekedés: A környezeti szempontok beépítése a stratégiaalkotásba hosszú távú növekedést eredményezhet.
- Jövőbeli szabályozásokhoz való felkészülés: Proaktív felkészülés a szigorodó környezetvédelmi szabályozásokra.
- Hozzájárulás a környezetvédelemhez: Lehetőség a környezet védelméhez és a fenntarthatóbb jövő építéséhez való hozzájárulásra.
Összefoglalva: Az ESG „E” szekcióhoz való csatlakozás értékes lehetőséget nyújt a vállalatvezetőknek és a cégtulajdonosoknak, hogy naprakész információkkal, szakmai fejlődéssel, hálózatépítési lehetőségekkel és versenyelőnnyel gazdagodjanak, miközben hozzájárulnak a környezet védelméhez.
Milyen tartalmakkal találkozhat?
- Előadások és workshopok: Szakértők bevonása a környezeti ESG-témákkal kapcsolatos prezentációk és interaktív foglalkozások megtartására.
- Kerek asztal beszélgetések: Iparági vezetők és szakértők részvétele aktuális környezeti kihívásokról és trendekről szóló vitákban.
- Kapcsolatépítési események: Lehetőségek a tagok számára a kapcsolatteremtésre és a tapasztalatcserére.
- Beszélgetési csoportok: Platform a tagok számára a kérdések feltevésére, a válaszok megosztására és a témák megvitatására.
A szekció vezetője:
Havas Márton
Havas Márton 2014 óta foglalkozik energetikával, első diplomáját az ELTE földtudományi szakán innovatív energiatárolási technológiák geofizikai vizsgálatával végezte, majd a Műegyetem regionális és környezeti gazdaságtan mesterszakán kapott oklevelet, ahol az energiatárolási technológiák gazdaságossága kapcsán folytatott kutatásáért rektori kitüntetésben is részesítették.
Márton szakmai karrierjét tekintve 7 éven át volt a fenntartható energetikai projektek tanácsadásával foglalkozó Wattmanager Kft. mérnökiroda vezető tanácsadója, társtulajdonosa, illetve később ügyvezetője. Márton a Wattmanager Kft. társalapítójaként és energetikai tanácsadójaként számos megújuló energiával és energiahatékonysággal kapcsolatos projekt vezetője vagy résztvevője volt. Cégükkel az elmúlt években több száz önkormányzati, vállalati és lakossági ügyfélnek segítettek mérnöki-gazdasági módszerekkel fenntarthatóbb energetikai megoldásokat találni, stratégiát vagy cselekvési tervet kidolgozni. Magyarországon kívül Szlovákiában, a Közel-Keleten és Dél-Afrikában is voltak futó fenntarthatósággal kapcsolatos projektjeik.
2020-ban társalapítóként részt vett a Wenerate elindításában, ami kifejezetten gyártócégek számára fejleszt olyan energiamenedzsment rendszert, amellyel jelentősen csökkenthetik az üzemeletetési és energiaköltségeiket. A cégnek indulása óta ügyvezetője, jelenleg 80 vállalatot szolgálnak ki Magyarországon, Szlovákiában és Csehországban.
Márton az egyetem óta elkötelezett a fenntarthatóság iránt, amely szakmai karrierútjában, magánéletében és önkéntes tevékenységeiben is megmutatkozik.